Digitální zrcadlovky

Canon DLSR

Jak používat digitální zrcadlovku pro natáčení / klipy

Použití digitální zrcadlovky pro živý videochat a videoklipy vám poskytuje nejvyšší kvalitu, srozumitelnost a možnosti pro vaši práci. Tato skutečnost sama o sobě silně zohledňuje všechny dospělé umělce, kteří tuto práci vykonávají jako kariéru a chtějí produkovat co nejkvalitnější obsah. Jak již bylo řečeno, digitální zrcadlovka není pro každého. Existují některé velmi silné klady a některé velmi silné nevýhody používání DSLR. Doufám, že vám tento článek pomůže se rozhodnout, zda je použití digitální zrcadlovky pro vás a vaše podnikání jako dospělého umělce to pravé.

Profesionální zrcadlovky

 • Nejvyšší možná kvalita
 • Nejvyšší možná srozumitelnost
 • Většina možností přiblížení a oddálení (Pomůže vám zajistit dokonalé pozadí)
 • Dokáže se na vás soustředit, i když jste daleko

Nevýhody DSLR

 • Cena
 • Obtížnější použití
 • Stacionární (zdaleka ne tak mobilní jako webová kamera nebo jiné záznamové zařízení)
 • Vyžaduje další drahé vybavení (objektivy a osvětlení)

Níže vysvětlím a rozvedu tyto klady a zápory.

Vysoká kvalita / jasnost

Díky této skutečnosti je použití digitální zrcadlovky pro vaši práci v mnoha případech velmi vážné. Neexistuje žádný jiný způsob, jak získat nejvyšší možnou kvalitu nebo jasnost v filmové klipy a livechat bez použití digitální zrcadlovky. To je to, co využívají profesionálové v terénu, a to i mimo naše odvětví dospělých, jako jsou profesionálové ve fotografování a videografii.

Jedním z důležitých údajů, na které je zde třeba pamatovat, je to, že DSLR pro kamery funguje nejlépe na webech, které skutečně podporují streamování HD. Například mít digitální zrcadlovku skvěle funguje na Streamování a dělá obrovský rozdíl od vysílání pomocí standardní webové kamery.

Na webech, které se příliš nezaměřují na vysoce kvalitní streamování, však digitální zrcadlovky nebudou mít tak významný rozdíl. Stále to může zvýšit vaši srozumitelnost, ale samotný web bude omezovat vaši kvalitu. V těchto situacích, pokud také nenatáčíte klipy, abyste plně využili výhody digitální zrcadlovky, by to za to nestálo další peníze a úsilí použít digitální zrcadlovku pro vačky.

Další možnosti pro přiblížení a oddálení

Použití digitální zrcadlovky vám umožňuje vybrat si z více objektivů, které ovlivňují způsob, jakým vás zachytí na obrázku nebo videu. Tyto možnosti přizpůsobení jsou úžasnou funkcí, zejména pokud natáčíte a produkujete klipy, ale také pro vačky.

Každý objektiv umožňuje snadné přiblížení a oddálení, což zvyšuje vaši kontrolu nad tím, jak vypadá celkový snímek. To funguje nejen pro přiblížení a oddálení sebe, jako je váš obličej nebo jiné části těla, které mohou být v daném okamžiku zaostřeny, ale také pozadí jako celek. Můžete umístit mnohem více pozadí nebo mnohem méně, což vám dává kontrolu nad tím, jaký je celkový dojem ze zachycení.

Učení o různých typech objektivů může být samo o sobě tématem, takže pokud máte skutečnou vášeň pro fotografování a / nebo videografii, digitální zrcadlovka pro vás může být velmi dobrá.

Ostření na dálku

Další důležitou vlastností digitální zrcadlovky je schopnost soustředit se na vás, i když stojíte mnohem dále od fotoaparátu. To je užitečné zejména pro vysoké lidi, jako jsem já. Se standardní webovou kamerou, která stojí tak daleko, jak potřebuji, abych viděl celé tělo v rámečku (od hlavy po paty), je standardní webová kamera nejasná. S DSLR jsem stále v křišťálově čistém zaměření.

To je opět velmi užitečné pro natáčení klipů, ale může to být užitečné také na kamerech, zejména na webech, které podporují streamování HD. Při pořizování snímků celého těla na kameru jsem mnohem jasnější, než když používám například standardní webovou kameru.

DSLR jsou drahé

Samozřejmostí vybavení profesionální třídy, jako je DSLR, je cena profesionální třídy. To znamená, že existuje široká škála digitálních zrcadlovek, jejichž náklady se pohybují od cenově dostupných až po drahé. Doporučuji však vždy zůstat na dražší straně.

Existuje pro to mnoho důvodů, ale stačí říct, že skutečně neexistuje zkratka k získání vysoce kvalitní profesionální práce získáním DSLR za rozumnou cenu. Mějte také na paměti, že mnoho levnějších digitálních zrcadlovek neobsahuje automatické ostření při pořizování videa, což je podle mého názoru obrovská nutnost.

Osobně doporučuji Canon 80D. To je to, co já sama používám a obsahuje vše, co potřebujete k výrobě úžasných klipů a streamování v krásné a vysoké kvalitě. Je to zhruba 20 tis. Kč pouze za tělo fotoaparátu.

Obtížnější použití

Na rozdíl od standardní webové kamery nebo rekordéru je použití digitální zrcadlovky mnohem obtížnější, a to jak fyzicky, tak i pomocí softwaru. Například na rozdíl od webové kamery, která snadno sedí na monitoru, kterou můžete libovolně ohýbat a pohybovat nahoru a dolů, musí digitální zrcadlovka stát nehybně na samostatném stativu. Stativ je třeba upravit, pokud chcete pohybovat snímacím úhlem nahoru a dolů nebo digitální zrcadlovku nahoru a dolů. To je obrovský rozdíl a vyžaduje si hodně zvykání na standardní webovou kameru.

DSLR navíc vyžaduje znalost softwaru a dalších věcí, které jsou standardními webovými kamerami a rekordéry obecně ignorovány. Bude to chvíli trvat, než se naučíte. Mezi tyto znalosti patří mimo jiné nastavení snímků za sekundu, které vyžadují další optimalizaci ve fotoaparátu, která vyžaduje průzkum z vaší strany.

Vyžaduje další drahé vybavení

Tím se dostanete k dalšímu vybavení, které s DSLR budete potřebovat. Vaše investice bohužel nekončí pouze u těla DSLR. Zde je několik základních náležitostí, které budete potřebovat:

Stativy

Jak již bylo řečeno, stativ je nutností pro digitální zrcadlovku, aby fotoaparát držel nahoře, protože váš monitor už za vás nebude dělat práci jako se standardní webovou kamerou.

 • doporučuji stativ Allbot . Je odolný a má dobrou výšku. Nezapomeňte, že existují i ​​jiné, levnější stativy, ale znovu doporučuji, abyste se s těmito věcmi nesnažili snížit náklady. Podle mého názoru to za to nestojí. Levnější stativy obvykle nejsou ani zdaleka tak odolné ani nemají dobrou výšku.
 • Kromě stativu Allbot velmi doporučuji Manfrotto Articiulated Arm spolu s ním. To vám umožní manipulovat a přesněji získat úhel vašeho zachycení. Upřímně nevím, co bych bez mého udělal. Je to nutnost.
 • Nakonec doporučuji & nbsp; Stativ Kamisafe na podlaze . Ten vám umožní získat záběry na podlaze. To je pro producenty klipů určitě nutnost, ale pro vačkování to možná budete potřebovat, možná nebudete, v závislosti na tom, jaké typy představení provádíte.
  Světla Pravděpodobně je osvětlení důležité bez ohledu na to, jaké nastavení máte. U DSLR je však osvětlení obzvláště důležité a zásadní. Ve skutečnosti nemá smysl získávat DSLR, pokud nemáte vynikající osvětlení, se kterým byste jej mohli používat.
 • Doporučuji tento balíček osvětlení pokud potřebujete cenově dostupný způsob, jak získat kvalitní sadu osvětlení. Znovu a znovu jsem zmínil, že nebudu rozřezávat rohy, ale toto je vždy tak mírný způsob, jak zkrátit malý roh, pokud chcete ušetřit trochu peněz.
 • Pokud máte větší rozpočet, velmi doporučuji toto kruhové světlo vedle tato světla soft boxu místo toho, co jsem doporučil výše. Tato sestava má perfektní a ideální nastavení osvětlení pro téměř každý typ zachycení, se kterým se setkáte jak při natáčení, tak při natáčení. Vřele doporučuji, abyste si to v budoucnu pořídili, protože váš rozpočet umožňuje, pokud musíte začít s osvětlovací sadou zmíněnou výše. Objektivy S digitální zrcadlovkou máte mnoho objektivů, ze kterých si můžete vybrat. Obecně řečeno, čím delší je objektiv, tím lepší je pro záběry hlavy. Čím kratší je, tím širší snímek může pořídit. Proto velmi doporučuji pořídit si objektiv s dobrým dosahem, který se vejde do různých situací. 18–135 mm by mělo být perfektní a & nbsp; můžete jej zakoupit s tělem fotoaparátu .

Software

Nezapomeňte, že digitální zrcadlovka nemusí být nutně webová kamera, i když je možné ji použít jako jednu. Proto použití digitální zrcadlovky jako webové kamery vyžaduje použití softwaru (a není to zdarma). K dispozici je mnoho, ale velmi doporučuji & nbsp; Sparkocam . Pokud neplánujete kameru s vaší digitální zrcadlovkou, fotoaparát je dodáván se softwarem, s nímž můžete natáčet.

Dalším aspektem softwaru, který bych zde rád zmínil, je, že spolu se získáním kvalitnějšího a jasnějšího obrazu je důležité si uvědomit, že digitální zrcadlovka bude schopna zachytit VŠECHNO, co vaše ostatní fotoaparáty nedokázaly. To zní hezky, ale pamatujte, že to zahrnuje věci, jako jsou póry, akné nebo jakékoli jiné věci, které bychom mohli považovat za nedokonalosti. Z tohoto důvodu mnoho profesionálů v oboru také používá vysoce kvalitní editační software k vyhlazení takových věcí, jak je požadováno. Toto samo o sobě je další věcí, kterou je třeba zkoumat a učit se.

Je pro vás DSLR to pravé?

DSLR je výkonný nástroj pro snímání vaček i pro produkci klipů. Pro některé je to správné, pro jiné ne. Obecně řečeno, digitální zrcadlovka je nejvhodnější pro ty, kteří se velmi zajímají o učení technologie – jak samotné kamery, tak i souvisejícího hardwaru a softwaru, a pro ty, kteří mají silnou touhu po co nejlepší kvalitě a srozumitelnosti svého obsahu.

To znamená, že lze tvrdit, že standardní webové kamery produkují „dostatečně dobrou“ kvalitu a bez dodatečných časových a finančních investic vyžadovaných u DSLR a souvisejícího vybavení.

Ve skutečnosti, pokud je pro vás digitální zrcadlovka příliš mnoho, ale chcete pro natáčení krok nad webovou kamerou, velmi doporučuji rekordér Canon Vixia. To vám dá znatelné zvýšení kvality (samozřejmě ne tolik jako DSLR), ale bez souvisejících znalostí a nákladů a vybavení, které DSLR vyžaduje.

Samozřejmě můžete odpovědět pouze vy, pokud je pro vás digitální zrcadlovka to pravé, a já doufám, že vám tento článek pomohl najít správnou volbu pro vás a vaše podnikání.

Hodně štěstí! 🙂