Děláme svazování, BDSM: Základní bezpečnost a první kroky

Začínáme s Bondage (svazování): Bezpečnost a základní tipy

Mnoho lidí je vystrašeno svazováním a BDSM, ale s praxí to zvládnete velmi snadno. Svazování a bondage není raketová věda a s internetem můžete získat přístup ke všem informacím, které potřebujete. Můžete dokonce cvičit a zkoušet na sobě. Zde je několik tipů a triků, které vám pomohou naučit se hru s lanem a svazováním.

Bezpečnost na prvním místě! Obecné bezpečnostní tipy pro BDSM:

  • Mějte vždy po ruce nůžky nebo nůžky první pomoci. Jedná se o nůžky se zaoblenými konci, které zabraňují náhodnému propíchnutí kůže, ale přesto mohou proříznout tvrdé materiály.
  • Pokud hrajete s partnerem, používejte bezpečnostní slova. Univerzální bezpečnostní slova jsou: „Žlutá“ pro ulehčení a „Červená“ pro zastavení. Nezapomeňte hlasitě a jasně vyslovit bezpečné slovo.
  • U všech uzlů se ujistěte, že pod lano vklouznete alespoň prstem. Pokud ne, je to příliš těsné a uzel se musí uvolnit.
  • Při pokusech o svazování se nezapomeňte ujistit s někým v místnosti nebo přímo na místě pro případ, že byste se nemohli dostat ven a něco se pokazilo. Nesvazujte si svoji dominantní ruku. Nezapomeňte mít nůžky EMT na dosah.
  • Pokud cítíte bolest, odvažte se. To znamená, že máte stažené nervy nebo přerušujete krevní oběh, což může způsobit poškození.
  • Nikdy nepoužívejte lano potažené tvrdým plastem (žluté polypropylenové lano), protože jeho konce mohou proříznout kůži.
  • Pokud místo lana používáte řetěz, nezapomeňte mít k dispozici nůžky na železo.
  • Pokud používáte něco jednoduššího, jako jsou manžety na ruce nebo kožené opasky se zámky, mějte po ruce klíče navíc pro případ, že by se ztratily.

Nejlepší typy lana k použití

Bavlna nebo nylon – dávám přednost použití bavlny nebo nylonu. Oba materiály jsou levné a lze je snadno najít v místním obchodě s domácími potřebami. Pokud používáte lano opakovaně pro více lidí, je pak dobré určitě zajistit, že je lano možné snadno umýt a dezinfikovat.

Juta nebo konopí – Jutové nebo konopné lano je třeba převařit, voskovat a nebo vypéct, abyste jej mohli řádně vyčistit a dezinfikovat. Navíc jsou pro většinu lidí dráždivé na kůži (svědí).

Hedvábí – Hedvábí je úžasné, ale může být drahé.

Určitě dejte lano nejprve do tašky než ho budete prát!

Pokud házíte lana do pračky a dáváte je do polštáře nebo síťované tašky, můžete si zničit pračku a sušičku (z vlastní zkušenosti). Zkroucené lano se při praní snadno odmotá bez ohledu na to, zda je umístíte do sáčku nebo ne, takže se od tohoto typu lana držím dál a obvykle používám spletené (mohou vám vydržet roky).

Nemusíte používat jen lano!

Pokud právě začínáte a ještě nechcete investovat do lana, můžete místo toho použít kravaty, šály nebo jiné druhy oblečení. Při používání silonek / punčoch buďte opatrní, protože jejich pružnost znemožňuje vytahování uzlů bez jejich stříhání.

Další kroky, jak začít s otroctvím

Průzkum – Proveďte si svůj vlastní průzkum! Knihy a YouTube vám s tím mohou pomoci. Pro začátek bych doporučil videa od „Knotty Boys“. K dispozici mají knihy i videa.

Procvičování – Vyzkoušejte to na sobě (pokud můžete) nebo na někom, kdo vám může dát poctivou a kvalitní zpětnou vazbu (někteří submisivní lidé ale neradi říkají dominantovi, že dělá něco špatně).

Naučte se různé vazby a uzly – Zkuste postupovat uzel po uzlu. Nepokoušejte se naučit spoustu různých vazeb současně, budete si je plést. Lepší způsob je naučit se jeden pořádně, dokud to nezvládnete bez pauzy nebo pochyb. Poté přejděte na další.

Zúčastněte se kurzů – Zúčastněte se kurzů, pokud můžete. Pokud ne, zjistěte, zda vás někdo z fetiš komunity bude mentorovat.

A to jsou základy svazování a bondage!

To jsou základní tipy a triky s lanem! Při zkoušení bondage mějte vždy na paměti bezpečnostní tipy, které jsou zde uvedeny, a určitě si užijete spoustu legrace.

Přečtěte si také: Tipy pro nové modely jak dělat BDSM

Více fetišových návodů a informací

Chcete se dozvědět více o různých fetiších a získat užitečné rady a tipy, například to co bylo napsáno v tomto článku? Podívejte se na fetišovou sekci našeho webu. Uvádí širokou škálu fetišů a poskytuje tipy a triky, které umělcům pomohou provádět fetišové show a vytvářet fetišové klipy. Existuje spousta fetišů a váš nejziskovější fetiš může být něco, o čem jste nikdy neuvažovali. Podívejte se, co je zde napsáno, a naučte se, jak zvládnout daný fetiš.

Další informace: Informace o fetiších a návody