Vodoznak

Vodoznak vašich fotek a videa

Easily Remove Watermark, Text or Logo from a Photo

Existuje mnoho důvodů, proč je vodoznak důležitý. Pirátství je samozřejmě jeden z nejdůležitějších důvodů. Vodoznak usnadňuje identifikaci ukradeného obsahu a prokazuje, že jste vlastníkem tohoto obsahu. Funguje to také jako forma propagace, díky které lidé vědí, kde najdou více stejného materiálu. Vodoznaky mohou být buď ve formě loga, nebo jednoduché formy textové URL. Tady je několik obecných tipů a informací o vodoznaku vašeho foto a video obsahu na internetu.

Používání vodoznaků k boji s piráty

Pirátský obsah nahraný na stránky s videi (tube stránky) a na jiné webové stránky je pouze jednou částí problému. Účty zlodějů, které se vydávají za modely, jsou dalším rozšířeným problémem v tomto odvětví. I když vodoznaky zcela nezabrání tomu, aby se piráti pokusili ukrást váš obsah a vydávat se za vás, každému to pomůže zjistit, kde se váš legitimní obsah nachází.

Nepoužívejte vodoznaky se spoustou bílých mezer

Při tvorbě vodoznaku dávejte pozor na prázdné místo. Za prvé, pokud používáte bílý text, nezobrazí se v prázdném prostoru. Zadruhé, díky tomu je pro každého, kdo ukradne obsah, dost snadné vyřezat celý vodoznak, přičemž většinu obrázku ponechá nedotčenou. Ačkoli to stále přidává další krok pro každého, kdo se pokouší ukrást obsah, je vodoznak mnohem méně efektivní. Je třeba umístit vodoznak na místo, které je těžké oříznout, aniž by někdo znehodnotil samotný obrázek.

Vodoznaky v mobilu

Vodoznačení vašeho obsahu přes chytrý telefon je v podstatě velmi jednoduché. V zásadě můžete otevřít libovolnou aplikaci pro úpravu fotografií a v jen psát. Téměř každá aplikace pro úpravu fotografií bude podporovat nějaké překrytí obrázku textem. Přidejte vodoznak se svým jménem, ​​adresou URL svého webu, odkazem na webkamerový účet nebo něčím jiným relevantním.

Vodoznaky na ploše

Pokud máte spoustu obrázků (například kompletní photoshoot), pro vodoznaky je vhodné použít desktopový program. Je to proto, že je snazší přidávat vodoznak hromadně. Pokud hledáte dobrý bezplatný program pro vodoznaky, podívejte se na uMark. Je k dispozici pro Mac i Windows. K dispozici je také placená verze, ale bezplatná verze by měla být vhodná pro vše, co potřebujete udělat.

Viz také: Software zdarma pro modely na webové kameře

Vodoznačení videí

Existuje několik způsobů, jak označit svůj videoobsah a spousta softwaru, který vám s tím pomůže. Například; Windows Live Movie Maker je bezplatný software dodávaný se všemi počítači se systémem Windows. S programem Windows Live Movie Maker toho moc nezmůžete, ale jednoduše můžete přidat text.

Některé weby nepovolují vodoznaky s URL adresou – Je důležité si uvědomit, že některé weby nepovolují adresy URL jako vodoznaky. To platí zejména v případě, že se jedná o vodoznak konkurenčního webu s klipy. U těchto webů budete muset použít buď své umělecké jméno, nebo logo, pokud nějaké máte.

Nahrávání videí označených vodoznakem na webové stránky s tube videi. Pokud nahráváte upoutávky / propagační obsah na stránky s videi, vodoznaky jsou skvělým způsobem, jak zvýšit návštěvnost z těchto webů. Mnoho stránek umožňuje odkazy na webové stránky (web, stránky s webkamerami, web s placenými klipy, sociální média atd.) Ale to funguje jen pro stránku profilu. Na stránce skutečného přehrávače videa není nic. Přidáním vodoznaku můžete tedy propagovat své stránky přímo z přehrávače.

Použijte nejkratší / nejjednodušší možný dostupný vodoznak

Některé z webů mají pro své stránky modelů / obchodů velmi dlouhé a ošklivé adresy URL. I když tyto adresy URL můžete použít pro vodoznaky, nejsou tak efektivní. Delší a matoucí adresy URL jsou pro potenciální zákazníky obtížnější vepsat do prohlížeče a existuje větší šance, že při manuálním zadávání dojde k chybě. Pokud máte jméno, které se v Googlu objeví jako první, může být efektivní také vodoznak. Je také možné registrovat doménu a přesměrovat ji do úložiště klipů.

Vytvoření hýbajícího se vodoznaku

Pokud máte obavy, že někdo ořízne vodoznak z video souboru, je možné vytvořit pohyblivý vodoznak. Hýbající se vodoznak mění své polohy na obrazovce, což pirátům znesnadňuje jeho vystřihování. Nevýhodou této formy je, že může být velmi nepříjemná pro kohokoli, kdo ji sleduje. Pokud vás znepokojuje pirátství, je lepší se podívat na agentury DMCA a příslušnou protipirátskou ochranu .