
Vytváření webových stránek pro modely livechat webové kamery pomocí WordPressu
WordPress je open-source CMS a současně jedna z nejpoužívanějších platforem pro vývoj webových aplikací. Vytváření webů a následné úpravy obsahu jsou neuvěřitelně jednoduché. Existuje také spousta vývojářů třetích stran, což znamená, že existuje spousta nástrojů pro přidávání nových funkcí a vylepšených funkcí na váš web. K dispozici jsou také sítě, které usnadňují integraci vašeho livechat kanálu a ukládání položek přímo na váš web. Tady je postup, jak začít s tvorbou vašeho webu WordPress.
Co potřebujete, abyste mohli začít
- Název domény (Nezapomeňte si zakoupit ochranu WHOIS! Ochrana soukromí!) S ochranou ID by to mělo stát přibližně 300-400Kč ročně.
- Webhosting vhodný pro dospělé – Jednoduchý sdílený hostingový plán by měl fungovat. Je to jen pár set korun za měsíc. Ujistěte se, že používáte webového hostitele vhodného pro dospělé!
- WordPress – Stažení z WordPress.org. Stáhnete si ho jako zip soubor a je to 100% zdarma.
Pozn: Webhosting u wedosu má přímo instalátor aplikací, který vám na zakoupený hostingový plán automaticky nainstaluje WordPress bez manuálního nastavování, vše je automatizované a provedené pomocí pár kliknutí. Viz zákaznická administrace – webhosting – instalátor aplikací – wordpress – plain wordpress (nevybírat woocommerce).
Jaké budou náklady na provoz webu s WordPressem?
Název domény bude stát přibližně 150 Kč ročně. Pro základní hostingový plán by webhosting měl být okolo 600Kč ročně. To je opravdu vše, co potřebujete, pokud neplánujete mít na webu opravdu šílenou návštěvnost / provoz.
K dispozici jsou také prémiové doplňky a motivy. To vše je zcela volitelné a existují podobné položky, které můžete získat zdarma.
Pokud hledáte alternativu bez nákladů, zvážila bych ModelCentro. Je to platforma postavená pro modely a navržená k vytváření webů platících za členství. Zajišťují hostování, zpracování plateb a všechny technické aspekty fungování webu. ModelCentro také poskytuje snadno použitelný nástroj pro tvorbu webových stránek pro modely.
ModelCentro usnadňuje začátek a integrované zpracování plateb je obrovským bonusem. Jedinou skutečnou nevýhodou je, že nemáte přístup k samotnému vlastnímu kódu webu, takže ModelCentro je mnohem méně přizpůsobitelný. Je to však skvělá platforma i tak!
Instalace WordPressu na hostingovém plánu
Jakmile získáte webhosting a název domény, dalším krokem je instalace WordPressu. Díky WordPressu je vytváření webů neuvěřitelně snadné, i když nemáte vůbec žádné zkušenosti s kódováním HTML. WordPress je „CMS“ (systém správy obsahu) původně používaný jako blogovací platforma. Kvůli uživatelské přívětivosti a funkčnosti si mnoho podniků (včetně špičkových značek jako Coca-Cola, Justin Bieber, Beyonce a další) vybralo WordPress jako svoji platformu. Nejlepší ze všeho je, že je open-source a 100% zdarma!
Rychlá a snadná instalace „jedním kliknutím“
U mnoha webových hostitelů existuje možnost instalace jedním kliknutím. Toto je nejjednodušší způsob instalace WordPressu, ale manuální metoda je o něco bezpečnější, a to z několika důvodů. Níže jsou uvedeny oba způsoby instalace WordPressu.

Z nabídky vlevo vyberte „WordPress“ a vyplňte informace potřebné k instalaci WordPress na váš web. Níže naleznete vysvětlení všeho, k čemu budete vyzváni:
URL aplikace: Vyberte svůj web a část za „/“ nechte prázdnou.
Povolit automatické upgrady: na tom opravdu nezáleží. Je to na vás.
E-mail správce: vaše e-mailová adresa.
Název blogu: Název vašeho webu.
Správce Uživatel: Vyberte si uživatelské jméno.
Křestní jméno: vaše křestní jméno.
Příjmení: vaše příjmení.
Stiskněte tlačítko a aplikace se postará o zbytek a dá vám heslo. Chcete-li se přihlásit na svůj nový web, přejděte na htttp: // www.vasedomena.com/wp-admin/ . Klíčovou částí je „/wp-admin/“. Stačí jej přidat na konec názvu vašeho webu. Zobrazí se výzva k přihlášení pomocí přihlašovacích údajů.
Instalace WordPressu staromódním způsobem
Pokud instalace jedním kliknutím z jakéhokoli důvodu nefunguje, nebo ji chcete provést pouze staromódně, je to v pořádku.
Krok 1: Stáhnout WordPress – Jednoduše klikněte na tento odkaz a stáhněte si nejnovější verzi WordPress. Bude to soubor ZIP.
Krok 2: Nahrajte WordPress – Dále budeme muset nahrát WordPress na hostitelskou platformu. Přejděte na svůj CPanel (odkaz a přihlašovací údaje v uvítacím e-mailu) a najděte správce souborů. Viz níže.

Přejít na nahrávání. Je na vodorovném pruhu ikon v horní části. Tím se dostanete na obrazovku nahrávání. Vyberte WordPress a stiskněte upload. Jakmile je WordPress nahrán, extrahujte jej kliknutím pravým tlačítkem a stisknutím klávesy „extrahovat“. Nyní budeme muset přesunout všechny soubory do „kořenové složky“. Chcete-li to provést, poklepejte na nově rozbalenou složku „wordpress“. Vyberte všechny soubory kliknutím na zaškrtávací políčko „Vybrat vše“ a vyberte všechny soubory. Nyní na stránce vyberte ikonu „Přesunout soubor“. Tím se otevře okno „přesunout soubor“. Smažte „wordpress“ dole, viz níže:

Tím se přesunou všechny soubory do kořenové složky na doméně. Pokud nyní zadáte název svého webu, měla by se zobrazit obrazovka s výzvou k vytvoření konfiguračního souboru WordPress. Abychom to mohli udělat, budeme nejprve muset vytvořit databázi SQL.
Krok 3: Vytvoření databáze SQL – Nyní je čas vytvořit databázi. Abychom to mohli udělat, musíme jít do průvodce databází, viz níže:

Vyberte název databáze, uživatelské jméno a heslo. Vytvořte svou databázi a uživatelské jméno co nejnáhodnější a nejkomplikovanější, aby byl váš web bezpečnější . Zkopírujte je na bezpečné místo, protože je budeme potřebovat za okamžik. Když se dostanete na obrazovku „privilegia“, zaškrtněte políčko „VŠECHNA PRÁVA“. Nyní, když je databáze SQL dokončena, je čas na dokončení instalace.
Krok 4: Dokončení instalace – Nyní zadejte do prohlížeče název webu a měla by se zobrazit výzva ke konfiguraci. Kliknutím na tlačítko zahájíte vytváření konfiguračního souboru. Další obrazovka by měla vypadat podobně (v závislosti na verzi WordPress) jako obrazovka níže:

Zde vložíte název databáze, uživatelské jméno a heslo vytvořené v kroku 3 . Ponechat hostitele jako „localhost“ a předponu tabulky jako „wp_“. Stiskněte Odeslat a zadejte informace o svém webu a uživatelích. Nyní se můžete přihlásit na http://www.vasweb.cz / wp-admin / . Jednoduše vložte „/ wp-admin“ na konec názvu vašeho webu, ať už je jakýkoli.
Nezapomeňte také změnit předponu tabulky na něco jiného než „wp“, aby byl váš web bezpečnější .
Konfigurace WordPress
Nyní, když je WordPress nainstalován, je čas web nakonfigurovat a přizpůsobit. WordPress pracuje s „tématy“. Motivy lze dále přizpůsobit úpravou souborů motivů, ale je to poněkud komplikované a vyžaduje to trochu znalostí HTML nebo PHP. Naštěstí je snadné přizpůsobit vzhled a chování a rychle a snadno přidávat / upravovat obsah bez znalosti kódování. Přestože to, co je třeba s webem udělat, hodně závisí na tom, co by měl web umět, zde je několik základních nastavení a vylepšení, která vám pomohou.
Vytvoření domovské stránky a stránky blogu
Protože WordPress je platforma pro blogování, začíná jako domovská stránka zdrojem blogu. To lze snadno změnit. Chcete-li to provést, musíte nejprve vytvořit domovskou stránku a stránku blogu. Chcete-li to provést, klikněte na „Nový“ na liště administrátora v horní části obrazovky a vyberte „stránka“, nebo přejděte na „Stránky“ a „Přidat nový“ na panelu administrátora.
Po vytvoření blogu a domovské stránky přejděte na postranní panel v oblasti pro správu na „Nastavení“ a „Čtení“. Nastavte titulní stránku na „statickou titulní stránku“, viz níže:

Domovská stránka bude nyní nově vytvořenou stránkou a na stránce blogu se zobrazí všechny příspěvky blogu.
Výběr motivu
Pravděpodobně nebudete chtít zůstat u výchozího motivu. Naštěstí existuje mnoho různých témat dostupných přímo přes WordPress a mnoho dalších, které si mohou zakoupit a stáhnout od třetí strany. Bezplatná a prémiová témata se neustále mění a možnosti jsou neomezené. V sekci Vzhled je karta „Šablony“. Na této kartě je tlačítko pro přidání nových motivů. Dostanete se na obrazovku pro výběr motivu, která vám umožní vyhledávat a vybírat cokoli, co je aktuálně dostupné na WordPressu.

Některá témata mají vlastní možnosti a speciální domovské stránky a funkce. Jiné jsou základní a neobsahují žádné vlastní možnosti ani funkce. Vyberte si téma, které vám vyhovuje, a začněte přispívat.
Integrujte svůj informační kanál z kamery do svého webu s WordPress
Chcete vačkovat přímo z vašeho webu? Existují platformy, díky nimž je neuvěřitelně snadné přidat vaši chatovací místnost přímo na váš web WordPress. Zde jsou k dispozici různé možnosti integrace.
Camazee
Camazee je platforma pro nezávislé modely webových kamer. Přidání chatovací místnosti Camazee na váš web WordPress je neuvěřitelně jednoduché. Ve skutečnosti pro to mají plugin WordPress. Camazee není livechat web. Jste zodpovědní za řízení vlastní návštěvnosti. Díky tomu však dávají modelům na webkamerách mnohem vyšší výplatu.
Další informace: Camazee – přidejte na svůj web chatovací místnost pro dospělé
Chaturbate
Chaturbate je jedním z nejoblíbenějších webů s livechat webkamerami na světě. Chaturbate také hodně zusnadňuje přidání vaší chatovací místnosti přímo na váš web. Nejlepší ze všeho je, že z toho můžete mít další příjmy! Vaše chatovací místnost se automaticky synchronizuje s jejich partnerským programem. To znamená, že pokud se noví lidé zaregistrují na Chaturbate prostřednictvím vaší chatovací místnosti, získáte 20% příjmů ze všech jejich nákupů tokenů.
Další informace: Začínáme na livechatu Chaturbate
Další užitečné konfigurace
Nastavení trvalých odkazů – Budete chtít nasadit trvalé odkazy. To je SEO záležitost. Nastavení trvalých odkazů pomůže vašim stránkám dosáhnout vyššího hodnocení ve vyhledávačích, jako je google. V sekci „Nastavení“ přejděte na „Trvalé odkazy – Permalinks“. Vyberte „Název příspěvku – Post name“. Struktura adres URL vašich stránek bude nyní vypadat jako příklad na stránce nastavení.
Vytvoření nabídky – Po vytvoření všech požadovaných stránek je čas vytvořit nabídku. V části „Vzhledy“ se nachází karta „Nabídky“. Zde vytváříte a definujete své nabídky. Vpravo bude panel pro výběr všech různých stránek, které chcete přidat do nabídky. Jakmile vytvoříte svou nabídku, je velmi důležité ji definovat! V závislosti na tématu může existovat více umístění nabídky. Musíte dát WordPressu vědět, která nabídka by se měla kde zobrazit. Screenshot níže:

Odebrání systému komentářů – osobně se mi nelíbí standartní systém komentářů WordPress. Pokud byste chtěli na svém blogu systém komentářů, velmi doporučuji Disqus nebo Komentáře Google+. Standartní komentáře jsou až příliš spamované a budou vyžadovat hodně regulace a moderování. Chcete-li odstranit systém komentářů, přejděte v administrátorské oblasti do části „Nastavení“ a „Diskuze“.
Postranní panely a widgety – většina motivů má pro moduly název „Widgety“. Widgety mají obvykle podobu postranních panelů, ale mohou mít také podobu zápatí, sekcí záhlaví a různých dalších částí webu. Které mezery pro widgety jsou k dispozici, závisí zcela na tématu. Chcete-li upravit widgety, přejděte do části „Vzhled“ a „Widgety“. Existuje několik předdefinovaných widgetů a widget „Text“, který je ve formě HTML. Lze přidat i doplňky (viz následující část), které zpřístupní více widgetů. Obrazovka widgetu je drag-and-drop. Jednoduše přetáhněte widgety z jednoho panelu na druhý a přidejte, odstraňte a změňte polohu.
Pluginy – WordPress má silnou komunitu vývojářů třetích stran. Tito vývojáři vytvářejí různá témata a doplňky dostupné na WordPressu. Pluginy přidávají na web WordPress další funkce. K dispozici jsou doplňky pro sociální sdílení, sociální automatizaci, e-mailový marketing a další. Chcete-li zjistit, jaké doplňky jsou k dispozici, přejděte na kartu „Pluginy“ na panelu pro správu a přejděte na „přidat nový plugin“. Jednoduše zadejte něco do vyhledávacího pole a prozkoumejte, co je k dispozici na WordPressu.
A váš web WordPress je na světě!
Gratulujeme k vytvoření vašeho prvního webu WordPress! Nyní je čas přidat nějaký obsah a vybudovat trochu návštěvnosti. Pamatujte, že vše, co můžete přidat, lze později změnit. Pokud se snažíte přijít na to, jak ve WordPressu udělat určitou věc, máte k dispozici spoustu zdrojů, triků a návodů ohledně WordPressu, díky nimž bude váš web funkčnější.
Další články, které stojí za přečtení
Zde je několik dalších užitečných článků, které vám, jakožto správci webu, pomohou.
Optimalizace vyhledávače pro modely webových kamer – SEO je pro každého webmastera velmi důležité. Pokud se naučíte osvědčené postupy pro SEO, budete moci využívat nepřetržitý tok provozu vyhledávačů, což nakonec povede k větší zákaznické základně. Najdete zde také několik blogovacích tipů pro modely pro dospělé ke zvýšení provozu a prodeje. Trvalé přidávání obsahu je skvělý postup, abyste udrželi svůj web svěží, aktivní a posílali na něj novou návštěvnost.
Affiliate Marketing pro modely na livechat webkameře – Affiliate marketing je způsob, jak zvýšit své výdělky a vytvořit nový zdroj příjmů. Mnoho affiliate programů má také hluboké vazby. To znamená, že můžete odkazovat přímo na svou profilovou stránku a stále získávat provize za přidružení